O PROJEKTU

Projekt Mladý hrdina odstartovala Generali Česká pojišťovna (tehdy ještě Česká pojišťovna) v září 2017. Projekt si klade za cíl hledat výjimečné příběhy školáků i studentů (do 18 let), které si zasluhují následování. Nemusí se jednat jen o pomoc nejvyšší – tedy záchranu života, ale i o dlouhodobé „všednější“ aktivity, které pomáhají dělat náš svět lepším.

Mezi dětmi a mladými lidmi je mnoho těch, kteří se například dlouhodobě věnují dobrovolnictví, kteří pomáhají s péčí o těžce nemocné či nepohyblivé členy rodiny, ti, kdo nebyli lhostejní a pomohli šikanovanému spolužákovi apod. Chceme ocenit a vyzdvihnout i tyto příklady „hrdinství“ a motivovat tak mladé, aby se nebáli pomoci. Když totiž udělají dobrou věc, ostatní si toho všimnou.

Nominovat Mladého hrdinu může kdokoli – kamarád, sourozenec, trenér, učitel nebo vedoucí oddílu… Stačí vyplnit formulář na tomto webu a odeslat. Všechny příběhy projdou zhodnocením a prověřením. Pokud se rozhodneme nominovaného ocenit, dojedeme do jeho domovského kraje a předáme mu ocenění na půdě instituce, která jej nominovala nebo má souvislost s důvodem ocenění. Jeho příběh pak pošleme do světa prostřednictvím médií, sociálních sítí a tohoto webu. Oceňovat budeme tak často, jak často budeme nacházet příběhy, které si to zaslouží.

Partner